Son güncelleme tarihi: 21.12.2023

Kullanım Koşulları

Değerli ziyaretçimiz, lütfen https://egitim.tedas.gov.tr web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşullarını dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu koşulları kabulünüze ve belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet burada yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu metnin tamamını kabul ettiğinizin tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://egitim.tedas.gov.tr web sitesi TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ (TEDAŞ) tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra TEDAŞ Online Eğitim Portali olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayımlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı tek taraflı olarak TEDAŞ’a aittir ve TEDAŞ Online Eğitim Portali üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Taraflar

Hizmet Sağlayıcı: Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü

Nasuh Akar Mah. Türkocağı Cad. No.:2 Balgat, Çankaya / ANKARA

Kullanıcı: 'egitim.tedas.gov.tr' adresindeki web sitesine internet üzerinden bağlanarak faydalanan ve bu koşulların tarafı olarak kabul edilen tüm gerçek ve tüzel kişileri ifade eder.

Siteyi kullanan ve sunulan hizmetlerden faydalanan tüm Kullanıcılar bu koşullarda yer alan hüküm ve şartları kabul etmiş sayılırlar.

egitim.tedas.gov.tr adresinde bulunan site kısaca 'TEDAŞ Online Eğitim Portali' olarak anılacaktır.

Gizlilik Politikası

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda yer aldığı şekliyle kişisel verileriniz, "kişisel verileri tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işleyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında uygulanır." hükmünce saklaması yapılmaktadır. TEDAŞ, TEDAŞ Online Eğitim Portali verilerinizi üçüncü parti uygulamalar veya Teşekkül dışında hiçbir gerçek, tüzel ya da herhangi bir kamu kurumuyla paylaşmamaktadır. TEDAŞ Online Eğitim Portali'ni kullandığınız takdirde bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ (TEDAŞ) olarak sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, TEDAŞ Online Eğitim Portali'nde yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

TEDAŞ Online Eğitim Portali'nde yayımlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra "içerik" olarak anılacaktır) TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ (TEDAŞ) olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, TEDAŞ Online Eğitim Portali'ni yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. TEDAŞ Online Eğitim Portali dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı TEDAŞ Online Eğitim Portali'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

TEDAŞ Online Eğitim Portali'nde mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterilen çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.

TEDAŞ Online Eğitim Portali'nde üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. TEDAŞ Online Eğitim Portali, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk tarafımızca kabul edilmemektedir.

TEDAŞ Online Eğitim Portali'ni virüslerden temizlenmiş bir şekilde tutma konusunda her türlü çaba gösterilse de virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk tarafımızca kabul edilmemektedir.

TEDAŞ Online Eğitim Portali'nde sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. TEDAŞ Online Eğitim Portali'ne ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

TEDAŞ Online Eğitim Portali'nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Koşulların ihlâlinden doğan zararlarda talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.

Uyuşmazlık Çözümü

İşbu koşulların uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Ankara Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.