1. Başvuru için öncelikle kurumsal üye olmak gereklidir.
 2. Sisteme üyelik Kurum/kuruluş, şirket veya firmaların vergi kimlik numaraları ile yapılmaktadır.
 3. Üye olma aşamasında girilen cep telefonu numarasına SMS ile üyelik onay kodu gönderilecektir. Bu nedenle size ait bir telefon numarası ile üye olunuz.
 4. Eğitime başvurma ve diğer süreçlerle ilgili bilgilendirmeler üye olma aşamasında girmiş olduğunuz e-posta üzerinden yürütüleceği için e-posta adresinin doğruluğunu mutlaka kontrol ediniz.
 5. Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra TEDAŞ üyelik durumunuzu onaylayacaktır.
 6. Üyelik durumunun onaylanma ve reddedilme durumları üye olurken girmiş olduğunuz e-posta adresine bildirilecektir.
 7. Sisteme üye olunmasının akabinde sistemde yer alan eğitim takvimine göre eğitimlere başvuru yapılabilir.
 8. Eğitimlere başvuruda eğitim merkezi, eğitimin konaklamalı olma durumu vb. hususlarını dikkate alınız. Başkanlığımızın eğitimler için belirlemiş olduğu tesis imkanlarının dışında kurum/firmaların tesis imkanları için herhangi bir değişiklik talebi yapamayacağını bilgilerinize sunarız.
 9. Eğitim başvurusu sırasında sizden eğitime katılım için gerekli belgelerin uygun formatta yüklenmesi talep edilecektir. Evrakların yüklenmesi için kişi başı 3 dakikalık bir zaman vardır. Bu nedenle evrakları önceden hazırlayarak bilgisayarınızda kayıtlı hâlde bekletiniz. 
 10. Evrakların doğruluğundan Şirketiniz/Firmanız sorumlu olacaktır.Hatalı veya eksik evrak nedeniyle sonlandırılacak eğitimler sizin sorumluluğunuzdadır.
 11. Sağlık Raporlarında EKAT veya Yenileme için gerekli evraklar kısmında yer alan ibarenin bire bir yer alması gerekmektedir. Aksi taktirde başvurunuz kabul edilemeyecektir. 
 12. Tüm katılımcılarınız için evrakların yüklenmesinden sonra eğitim başvurunuzu yapınız.
 13. Başvurularınızda bir aksilik yaşanmaması için başvuru evraklarınızın sitemizde yer alan uyarıları dikkate alarak hazırlayınız.
 14. Başvurularınız TEDAŞ tarafından onaylanacaktır.
 15. Başvuru onay süreçlerini sistemde kayıtlı e-postanız üzerinden takip ediniz. Genel Müdürlüğümüz veya Başkanlığımızı bu konu için aramanıza gerek yoktur.
 16. Başvurularınızın onaylanmasını müteakip ödeme yapmanız için sistem, ödeme ekranında (yeşil alan) bir referans kodu üretecektir. En geç 15 gün içinde ödeme yapmamanız durumunda başvurunuz otomatik olarak iptal olacaktır.
 17. Ödeme işlemlerini; sizin için üretilen referans kodu ile Vakıfbank'a ait kurumsal/şahıs(firma) hesabınızdan Vakıfbank mobil bankacılık, internet bankacılığı veya vezne üzerinden yapabilirsiniz. Kod dışında, IBAN, EFT veya başka bir yolla kesinlikle ödeme yapılmaması gerekir. Aksi hâlde ödemeniz geçersiz olacak ve size tanınan süre içerisinde ödeme yapmadığınız için talebiniz otomatik olarak iptal olacaktır.

 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR ve DUYURULAR sayfamızı takip edebilirsiniz.


Gelişim Yönetimi Dairesi Başkanlığı

egitimportali@tedas.gov.tr

TEDAŞ - Eğitim Portali

2024